Lowlands Development League Fixtures

Friday 17th August 2018
KO Venue
Under 20 Development Qualifying League, Section A
17-Aug-18 Dunipace v Cumbernauld Colts 8pm Westfield Park, Denny
17-Aug-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Bonnyton Thistle 8pm Fleets Ground Rosyth
17-Aug-18 Haddington Athletic v Edinburgh City 8pm Whittinghame Drive
Under 20 Development Qualifying League, Section B
17-Aug-18 Edinburgh United v Kelty Hearts 7.45pm Meggetland
17-Aug-18 Gala Fairydean Rovers v Tynecastle 8.15pm Netherdale Galashiels
idle Tranent
Under 20 Development Qualifying League, Section C
17-Aug-18 Newtongrange Star v BSC Glasgow 8pm New Victoria park
17-Aug-18 Whitehill Welfare v Hill of Beath Hawthorn 7.45pm Lasswade High School 3G
17-Aug-18 Musselburgh Athletic v Mid Annandale 8pm Pinkie Playing Fields
Under 20 Development Qualifying League, Section D
17-Aug-18 Preston Athletic v Lothian Thistle HV 8pm Pennypitt
17-Aug-18 Spartans v Camelon 8pm Ainslie Park
Idle Dalkeith Thistle
Friday 24th August 2018
KO Venue
Under 20 Development Qualifying League, Section A
24-Aug-18 Inverkeithing Hillfield Swifts v Dunipace 8pm Fleets Ground Rosyth
24-Aug-18 Haddington Athletic v Cumbernauld Colts 8pm Whittinghame Drive
24-Aug-18 Edinburgh City v Bonnyton Thistle 8pm Ainslie Park
Under 20 Development Qualifying League, Section B
24-Aug-18 Tynecastle v Tranent 8pm Saughton 3G
24-Aug-18 Kelty Hearts v Gala Fairydean Rovers 8pm New Central Park
Idle Edinburgh United
Under 20 Development Qualifying League, Section C
24-Aug-18 Whitehill Welfare v BSC Glasgow 7.45pm Lasswade High School 3G
24-Aug-18 Musselburgh Athletic v Newtongrange Star 8pm Pinkie Playing Fields
24-Aug-18 Mid Annandale v Hill of Beath Hawthorn 8pm New King Edward Park Lockerbie
Under 20 Development Qualifying League, Section D
24-Aug-18 Camelon v Dalkeith Thistle 8pm Little Kerse Grangemouth
24-Aug-18 Lothian Thistle HV v Spartans 7.45pm Meggetland
IDLE Preston Athletic
Friday 31st August 2018
KO Venue
Under 20 Development Qualifying League, Section A
31-Aug-18 Edinburgh City v Dunipace 8pm Ainslie Park
31-Aug-18 Bonnyton Thistle v Haddington Athletic 8pm Harriet Road Kilmarnock
31-Aug-18 Cumbernauld Colts v Inverkeithing Hillfield Sw. 7.45pm Broadwood Stadium
Under 20 Development Qualifying League, Section B
31-Aug-18 Edinburgh United v Tranent 7.45pm Meggetland
31-Aug-18 Kelty Hearts v Tynecastle 8pm New Central Park
idle Gala Fairydean Rovers
Under 20 Development Qualifying League, Section C
31-Aug-18 BSC Glasgow v Mid Annandale 8pm Springburn Park
31-Aug-18 Hill of Beath Hawthorn v Musselburgh Athletic 8pm Keirs Park
31-Aug-18 Newtongrange Star v Whitehill Welfare 8pm New Victoria park
Under 20 Development Qualifying League, Section D
31-Aug-18 Preston Athletic v Camelon 8pm Pennypitt
31-Aug-18 Dalkeith Thistle v Spartans 8pm Kings Park Dalkeith
IDLE Lothian Thistle HV
Friday 7th September 2018
KO Venue
Under 20 Development Qualifying League, Section A
7-Sep-18 Dunipace v Bonnyton Thistle 8pm Westfield Park, Denny
7-Sep-18 Cumbernauld Colts v Edinburgh City 7.45pm Broadwood Stadium
7-Sep-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Haddington Athletic 8pm Fleets Ground Rosyth
Under 20 Development Qualifying League, Section B
7-Sep-18 Tranent v Gala Fairydean Rovers 8pm Forrester Park 3G
7-Sep-18 Tynecastle v Edinburgh United 8pm Saughton 3G
idle Kelty Hearts
Under 20 Development Qualifying League, Section C
7-Sep-18 Hill of Beath Hawthorn v BSC Glasgow 8pm Keirs Park
7-Sep-18 Newtongrange Star v Mid Annandale 8pm New Victoria park
7-Sep-18 Whitehill Welfare v Musselburgh Athletic 7.45pm Lasswade High School 3G
Under 20 Development Qualifying League, Section D
7-Sep-18 Spartans v Preston Athletic 8pm Ainslie Park
7-Sep-18 Lothian Thistle HV v Dalkeith Thistle 7.45pm Meggetland
IDLE Camelon
Friday 14th September 2018
KO Venue
Under 20 Development Qualifying League, Section A
14-Sep-18 Haddington Athletic v Dunipace 8pm Whittinghame Drive
14-Sep-18 Edinburgh City v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Ainslie Park
14-Sep-18 Bonnyton Thistle v Cumbernauld Colts 8pm Harriet Road Kilmarnock
Under 20 Development Qualifying League, Section B
14-Sep-18 Tranent v Kelty Hearts 8pm Forrester Park 3G
14-Sep-18 Gala Fairydean Rovers v Edinburgh United 8.15pm Netherdale 3G
idle Tynecastle
Under 20 Development Qualifying League, Section C
14-Sep-18 BSC Glasgow v Musselburgh Athletic 8pm Springburn Park
14-Sep-18 Mid Annandale v Whitehill Welfare 8pm New King Edward Park Lockerbie
14-Sep-18 Hill of Beath Hawthorn v Newtongrange Star 8pm Keirs Park
Under 20 Development Qualifying League, Section D
14-Sep-18 Dalkeith Thistle v Preston Athletic 8pm Kings Park Dalkeith
14-Sep-18 Camelon v Lothian Thistle HV 8pm Little Kerse Grangemouth
IDLE Spartans
Friday 21st September 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
21-Sep-18 Whitehill Welfare v Newtongrange Star 7.45pm Lasswade High School 3G
21-Sep-18 Preston Athletic v Kelty Hearts 8pm Pennypitt
21-Sep-18 Heriot-Watt University v Edinburgh University 8pm Oriam HWU University
21-Sep-18 Hill of Beath Hawthorn v Dunipace 8pm Keirs Park
21-Sep-18 Tynecastle v Cumbernauld Colts 8pm Saughton 3G
21-Sep-18 Bonnyton Thistle v Camelon 8pm Harriet Road Kilmarnock
Under 20 Development League Conference B
21-Sep-18 Tranent v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Forrester Park 3G
21-Sep-18 Mid Annandale v Haddington Athletic 8pm New King Edward Park Lockerbie
21-Sep-18 University of Stirling v Edusport Academy 7.45pm Gannochy Sports Centre
21-Sep-18 Spartans v Edinburgh United 8pm Ainslie Park
21-Sep-18 Lothian Thistle HV v Edinburgh City 7.45pm Meggetland
21-Sep-18 Musselburgh Athletic v Dalkeith Thistle 8pm Pinkie Playing Fields
IDLE Gala Fairydean Rovers
IDLE BSC Glasgow
Friday 28th September 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
28-Sep-18 Camelon v Whitehill Welfare 8pm Little Kerse Grangemouth
28-Sep-18 Cumbernauld Colts v Bonnyton Thistle 7.45pm Broadwood Stadium
28-Sep-18 Dunipace v Tynecastle 8pm Westfield Park, Denny
28-Sep-18 Edinburgh University v Hill of Beath Hawthorn 7.45pm East Peffermill
28-Sep-18 Gala Fairydean Rovers v Heriot-Watt University 8.15pm Netherdale Galashiels
28-Sep-18 Newtongrange Star v Preston Athletic 8pm New Victoria park
Under 20 Development League Conference B
28-Sep-18 BSC Glasgow v Tranent 8pm Springburn Park
28-Sep-18 Edinburgh City v Musselburgh Athletic 8pm Ainslie Park
28-Sep-18 Edinburgh United v Lothian Thistle HV 7.45pm Meggetland
28-Sep-18 Edusport Academy v Spartans 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
28-Sep-18 Haddington Athletic v University of Stirling 8pm Whittinghame Drive
28-Sep-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Mid Annandale 8pm Fleets Ground Rosyth
IDLE Kelty Hearts
IDLE Dalkeith Thistle
Friday 5th October 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
5-Oct-18 Whitehill Welfare v Preston Athletic 7.45pm Lasswade High School 3G
5-Oct-18 Heriot-Watt University v Kelty Hearts 8pm Oriam HWU University
5-Oct-18 Hill of Beath Hawthorn v Gala Fairydean Rovers 8pm Keirs Park
5-Oct-18 Tynecastle v Edinburgh University 8pm Saughton 3G
5-Oct-18 Bonnyton Thistle v Dunipace 8pm Harriet Road Kilmarnock
5-Oct-18 Camelon v Cumbernauld Colts 8pm Little Kerse Grangemouth
Under 20 Development League Conference B
5-Oct-18 Tranent v Mid Annandale 8pm Forrester Park 3G
5-Oct-18 University of Stirling v Inverkeithing Hillfield Sw. 7.45pm Gannochy Sports Centre
5-Oct-18 Spartans v Haddington Athletic 8pm Ainslie Park
5-Oct-18 Lothian Thistle HV v Edusport Academy 7.45pm Meggetland
5-Oct-18 Musselburgh Athletic v Edinburgh United 8pm Pinkie Playing Fields
5-Oct-18 BSC Glasgow v Dalkeith Thistle 8pm Springburn Park
IDLE Newtongrange Star
IDLE Edinburgh City
Friday 12th October 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
12-Oct-18 Cumbernauld Colts v Whitehill Welfare 7.45pm Broadwood Stadium
12-Oct-18 Dunipace v Camelon 8pm Westfield Park, Denny
12-Oct-18 Edinburgh University v Bonnyton Thistle 7.45pm East Peffermill
12-Oct-18 Gala Fairydean Rovers v Tynecastle 8.15pm Netherdale Galashiels
12-Oct-18 Kelty Hearts v Hill of Beath Hawthorn 8pm New Central Park
12-Oct-18 Newtongrange Star v Heriot-Watt University 8pm New Victoria park
Under 20 Development League Conference B
12-Oct-18 Dalkeith Thistle v Tranent 8pm Kings Park Dalkeith
12-Oct-18 Edinburgh City v BSC Glasgow 8pm Ainslie Park
12-Oct-18 Edusport Academy v Musselburgh Athletic 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
12-Oct-18 Haddington Athletic v Lothian Thistle HV 8pm Whittinghame Drive
12-Oct-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Spartans 8pm Fleets Ground Rosyth
12-Oct-18 Mid Annandale v University of Stirling 8pm New King Edward Park Lockerbie
IDLE Preston Athletic
IDLE Edinburgh United
Friday 19th October 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
19-Oct-18 Heriot-Watt University v Preston Athletic 8pm Oriam HWU University
19-Oct-18 Hill of Beath Hawthorn v Newtongrange Star 8pm Keirs Park
19-Oct-18 Tynecastle v Kelty Hearts 8pm Saughton 3G
19-Oct-18 Bonnyton Thistle v Gala Fairydean Rovers 8pm Harriet Road Kilmarnock
19-Oct-18 Camelon v Edinburgh University 8pm Little Kerse Grangemouth
19-Oct-18 Cumbernauld Colts v Dunipace 7.45pm Broadwood Stadium
Under 20 Development League Conference B
19-Oct-18 Tranent v University of Stirling 8pm Forrester Park 3G
19-Oct-18 Spartans v Mid Annandale 8pm Ainslie Park
19-Oct-18 Lothian Thistle HV v Inverkeithing Hillfield Sw. 7.45pm Meggetland
19-Oct-18 Musselburgh Athletic v Haddington Athletic 8pm Pinkie Playing Fields
19-Oct-18 BSC Glasgow v Edinburgh United 8pm Springburn Park
19-Oct-18 Dalkeith Thistle v Edinburgh City 8pm Kings Park Dalkeith
IDLE Whitehill Welfare
IDLE Edusport Academy
Friday 26th October 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
26-Oct-18 Dunipace v Whitehill Welfare 8pm Westfield Park, Denny
26-Oct-18 Edinburgh University v Cumbernauld Colts 7.45pm East Peffermill
26-Oct-18 Gala Fairydean Rovers v Camelon 8.15pm Netherdale Galashiels
26-Oct-18 Kelty Hearts v Bonnyton Thistle 8pm New Central Park
26-Oct-18 Newtongrange Star v Tynecastle 8pm New Victoria park
26-Oct-18 Preston Athletic v Hill of Beath Hawthorn 8pm Pennypitt
Under 20 Development League Conference B
26-Oct-18 Edinburgh City v Tranent 8pm Ainslie Park
26-Oct-18 Edinburgh United v Dalkeith Thistle 7.45pm Meggetland
26-Oct-18 Edusport Academy v BSC Glasgow 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
26-Oct-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Musselburgh Athletic 8pm Fleets Ground Rosyth
26-Oct-18 Mid Annandale v Lothian Thistle HV 8pm New King Edward Park Lockerbie
26-Oct-18 University of Stirling v Spartans 7.45pm Gannochy Sports Centre
IDLE Heriot Watt University
IDLE Haddington Athletic
Friday 2nd November 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
2-Nov-18 Whitehill Welfare v Heriot-Watt University 7.45pm Lasswade High School 3G
2-Nov-18 Tynecastle v Preston Athletic 8pm Saughton 3G
2-Nov-18 Bonnyton Thistle v Newtongrange Star 8pm Harriet Road Kilmarnock
2-Nov-18 Camelon v Kelty Hearts 8pm Little Kerse Grangemouth
2-Nov-18 Cumbernauld Colts v Gala Fairydean Rovers 7.45pm Broadwood Stadium
2-Nov-18 Dunipace v Edinburgh University 8pm Westfield Park, Denny
Under 20 Development League Conference B
2-Nov-18 Tranent v Spartans 8pm Forrester Park 3G
2-Nov-18 Lothian Thistle HV v University of Stirling 7.45pm Meggetland
2-Nov-18 Musselburgh Athletic v Mid Annandale 8pm Pinkie Playing Fields
2-Nov-18 BSC Glasgow v Haddington Athletic 8pm Springburn Park
2-Nov-18 Dalkeith Thistle v Edusport Academy 8pm Kings Park Dalkeith
2-Nov-18 Edinburgh City v Edinburgh United 8pm Ainslie Park
IDLE Hill of Beath Hawthorn
IDLE Inverkeithing Hillfield Sw.
Friday 9th November 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
9-Nov-18 Edinburgh University v Whitehill Welfare 7.45pm East Peffermill
9-Nov-18 Gala Fairydean Rovers v Dunipace 8.15pm Netherdale Galashiels
9-Nov-18 Kelty Hearts v Cumbernauld Colts 8pm New Central Park
9-Nov-18 Newtongrange Star v Camelon 8pm New Victoria park
9-Nov-18 Preston Athletic v Bonnyton Thistle 8pm Pennypitt
9-Nov-18 Heriot-Watt University v Hill of Beath Hawthorn 8pm Oriam HWU University
Under 20 Development League Conference B
9-Nov-18 Edinburgh United v Tranent 7.45pm Meggetland
9-Nov-18 Edusport Academy v Edinburgh City 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
9-Nov-18 Haddington Athletic v Dalkeith Thistle 8pm Whittinghame Drive
9-Nov-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v BSC Glasgow 8pm Fleets Ground Rosyth
9-Nov-18 University of Stirling v Musselburgh Athletic 7.45pm Gannochy Sports Centre
9-Nov-18 Spartans v Lothian Thistle HV 8pm Ainslie Park
IDLE Tynecastle
IDLE Mid Annandale
Friday 16th November 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
16-Nov-18 Whitehill Welfare v Hill of Beath Hawthorn 7.45pm Lasswade High School 3G
16-Nov-18 Tynecastle v Heriot-Watt University 8pm Saughton 3G
16-Nov-18 Camelon v Preston Athletic 8pm Little Kerse Grangemouth
16-Nov-18 Cumbernauld Colts v Newtongrange Star 7.45pm Broadwood Stadium
16-Nov-18 Dunipace v Kelty Hearts 8pm Westfield Park, Denny
16-Nov-18 Edinburgh University v Gala Fairydean Rovers 7.45pm East Peffermill
Under 20 Development League Conference B
16-Nov-18 Tranent v Lothian Thistle HV 8pm Forrester Park 3G
16-Nov-18 Musselburgh Athletic v Spartans 8pm Pinkie Playing Fields
16-Nov-18 BSC Glasgow v Mid Annandale 8pm Springburn Park
16-Nov-18 Dalkeith Thistle v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Kings Park Dalkeith
16-Nov-18 Edinburgh City v Haddington Athletic 8pm Ainslie Park
16-Nov-18 Edinburgh United v Edusport Academy 7.45pm Meggetland
IDLE Bonnyton Thistle
IDLE University of Stirling
Friday 23rd November 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
23-Nov-18 Gala Fairydean Rovers v Whitehill Welfare 8.15pm Netherdale Galashiels
23-Nov-18 Kelty Hearts v Edinburgh University 8pm New Central Park
23-Nov-18 Newtongrange Star v Dunipace 8pm New Victoria park
23-Nov-18 Preston Athletic v Cumbernauld Colts 8pm Pennypitt
23-Nov-18 Heriot-Watt University v Bonnyton Thistle 8pm Oriam HWU University
23-Nov-18 Hill of Beath Hawthorn v Tynecastle 8pm Beath High School 3G
Under 20 Development League Conference B
23-Nov-18 Edusport Academy v Tranent
23-Nov-18 Haddington Athletic v Edinburgh United 8pm Whittinghame Drive
23-Nov-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Edinburgh City 8pm Fleets Ground Rosyth
23-Nov-18 Mid Annandale v Dalkeith Thistle 8pm New King Edward Park Lockerbie
23-Nov-18 University of Stirling v BSC Glasgow 7.45pm Gannochy Sports Centre
23-Nov-18 Lothian Thistle HV v Musselburgh Athletic 7.45pm Meggetland
IDLE Camelon
IDLE Spartans
Friday 30th November 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
30-Nov-18 Whitehill Welfare v Tynecastle 7.45pm Lasswade High School 3G
30-Nov-18 Bonnyton Thistle v Hill of Beath Hawthorn 8pm Harriet Road Kilmarnock
30-Nov-18 Camelon v Heriot-Watt University 8pm Little Kerse Grangemouth
30-Nov-18 Dunipace v Preston Athletic 8pm Westfield Park, Denny
30-Nov-18 Edinburgh University v Newtongrange Star 7.45pm East Peffermill
30-Nov-18 Gala Fairydean Rovers v Kelty Hearts 8.15pm Netherdale Galashiels
Under 20 Development League Conference B
30-Nov-18 Tranent v Musselburgh Athletic 8pm Forrester Park 3G
30-Nov-18 BSC Glasgow v Spartans 8pm Springburn Park
30-Nov-18 Dalkeith Thistle v University of Stirling 8pm Kings Park Dalkeith
30-Nov-18 Edinburgh City v Mid Annandale 8pm Ainslie Park
30-Nov-18 Edinburgh United v Inverkeithing Hillfield Sw. 7.45pm Meggetland
30-Nov-18 Edusport Academy v Haddington Athletic 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
IDLE Cumbernauld Colts
IDLE Lothian Thistle HV
Friday 7th December 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
7-Dec-18 Kelty Hearts v Whitehill Welfare 8pm New Central Park
7-Dec-18 Newtongrange Star v Gala Fairydean Rovers 8pm New Victoria park
7-Dec-18 Preston Athletic v Edinburgh University 8pm Pennypitt
7-Dec-18 Heriot-Watt University v Cumbernauld Colts 8pm Oriam HWU University
7-Dec-18 Hill of Beath Hawthorn v Camelon 8pm Beath High School 3G
7-Dec-18 Tynecastle v Bonnyton Thistle 8pm Saughton 3G
Under 20 Development League Conference B
7-Dec-18 Haddington Athletic v Tranent 8pm Whittinghame Drive
7-Dec-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Edusport Academy 8pm Fleets Ground Rosyth
7-Dec-18 Mid Annandale v Edinburgh United 8pm New King Edward Park Lockerbie
7-Dec-18 University of Stirling v Edinburgh City 7.45pm Gannochy Sports Centre
7-Dec-18 Spartans v Dalkeith Thistle 8pm Ainslie Park
7-Dec-18 Lothian Thistle HV v BSC Glasgow 7.45pm Meggetland
IDLE Dunipace
IDLE Musselburgh Athletic
Friday 14th December 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
14-Dec-18 Bonnyton Thistle v Whitehill Welfare 8pm Harriet Road Kilmarnock
14-Dec-18 Camelon v Tynecastle 8pm Little Kerse Grangemouth
14-Dec-18 Cumbernauld Colts v Hill of Beath Hawthorn 7.45pm Broadwood Stadium
14-Dec-18 Dunipace v Heriot-Watt University 8pm Westfield Park, Denny
14-Dec-18 Gala Fairydean Rovers v Preston Athletic 8.15pm Netherdale Galashiels
14-Dec-18 Kelty Hearts v Newtongrange Star 8pm New Central Park
Under 20 Development League Conference B
14-Dec-18 BSC Glasgow v Musselburgh Athletic 8pm Springburn Park
14-Dec-18 Dalkeith Thistle v Lothian Thistle HV 8pm Kings Park Dalkeith
14-Dec-18 Edinburgh City v Spartans 8pm Ainslie Park
14-Dec-18 Edinburgh United v University of Stirling 7.45pm Meggetland
14-Dec-18 Edusport Academy v Mid Annandale 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
14-Dec-18 Haddington Athletic v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Whittinghame Drive
IDLE Edinburgh University
IDLE Tranent
Christmas Break
Friday 4th January 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
4-Jan-19 Newtongrange Star v Whitehill Welfare 8pm New Victoria park
4-Jan-19 Kelty Hearts v Preston Athletic 8pm New Central Park
4-Jan-19 Edinburgh University v Heriot-Watt University 7.45pm East Peffermill
4-Jan-19 Dunipace v Hill of Beath Hawthorn 8pm Westfield Park, Denny
4-Jan-19 Cumbernauld Colts v Tynecastle 7.45pm Broadwood Stadium
4-Jan-19 Camelon v Bonnyton Thistle
Under 20 Development League Conference B
4-Jan-19 Inverkeithing Hillfield Sw. v Tranent 8pm Fleets Ground Rosyth
4-Jan-19 Haddington Athletic v Mid Annandale 8pm Whittinghame Drive
4-Jan-19 Edusport Academy v University of Stirling 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
4-Jan-19 Edinburgh United v Spartans 7.45pm Meggetland
4-Jan-19 Edinburgh City v Lothian Thistle HV 8pm Ainslie Park
4-Jan-19 Dalkeith Thistle v Musselburgh Athletic 8pm Kings Park Dalkeith
IDLE Gala Fairydean Rovers
IDLE BSC Glasgow
Friday 11th January 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
11-Jan-19 Whitehill Welfare v Camelon 7.45pm Lasswade High School 3G
11-Jan-19 Bonnyton Thistle v Cumbernauld Colts 8pm Harriet Road Kilmarnock
11-Jan-19 Tynecastle v Dunipace 8pm Saughton 3G
11-Jan-19 Hill of Beath Hawthorn v Edinburgh University 8pm Beath High School 3G
11-Jan-19 Heriot-Watt University v Gala Fairydean Rovers 8pm Oriam HWU University
11-Jan-19 Preston Athletic v Newtongrange Star 8pm Pennypitt
Under 20 Development League Conference B
11-Jan-19 Tranent v BSC Glasgow 8pm Forrester Park 3G
11-Jan-19 Musselburgh Athletic v Edinburgh City 8pm Pinkie Playing Fields
11-Jan-19 Lothian Thistle HV v Edinburgh United 7.45pm Meggetland
11-Jan-19 Spartans v Edusport Academy 8pm Ainslie Park
11-Jan-19 University of Stirling v Haddington Athletic 7.45pm Gannochy Sports Centre
11-Jan-19 Mid Annandale v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm New King Edward Park Lockerbie
IDLE Kelty Hearts
IDLE Dalkeith Thistle
Friday 18th January 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
18-Jan-19 Preston Athletic v Whitehill Welfare 8pm Pennypitt
18-Jan-19 Kelty Hearts v Heriot-Watt University 8pm New Central Park
18-Jan-19 Gala Fairydean Rovers v Hill of Beath Hawthorn 8.15pm Netherdale Galashiels
18-Jan-19 Edinburgh University v Tynecastle 7.45pm East Peffermill
18-Jan-19 Dunipace v Bonnyton Thistle 8pm Westfield Park, Denny
18-Jan-19 Cumbernauld Colts v Camelon 7.45pm Broadwood Stadium
Under 20 Development League Conference B
18-Jan-19 Mid Annandale v Tranent 8pm New King Edward Park Lockerbie
18-Jan-19 Inverkeithing Hillfield Sw. v University of Stirling 8pm Fleets Ground Rosyth
18-Jan-19 Haddington Athletic v Spartans 8pm Whittinghame Drive
18-Jan-19 Edusport Academy v Lothian Thistle HV 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
18-Jan-19 Edinburgh United v Musselburgh Athletic 7.45pm Meggetland
18-Jan-19 Dalkeith Thistle v BSC Glasgow 8pm Kings Park Dalkeith
IDLE Newtongrange Star
IDLE Edinburgh City
Friday 25th January 2019
Under 20 Development Challenge Cup, First Round
KO Venue
25-Jan-19 Edinburgh United v Whitehill Welfare 7.45pm Meggetland
25-Jan-19 Gala Fairydean Rovers v Cumbernauld Colts 8.15pm Netherdale Galashiels
25-Jan-19 Camelon v Tynecastle 8pm Little Kerse Grangemouth
25-Jan-19 Dunipace v Edinburgh University 8pm Westfield Park, Denny
25-Jan-19 Hill of Beath Hawthorn v Newtongrange Star 8pm Beath High School 3G
25-Jan-19 Preston Athletic v Bonnyton Thistle 8pm Pennypitt
25-Jan-19 Dalkeith Thistle v Mid Annandale 8pm Kings Park Dalkeith
25-Jan-19 BSC Glasgow v Tranent 8pm Springburn Park
25-Jan-19 Musselburgh Athletic v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Pinkie Playing Fields
25-Jan-19 Edusport Academy v Kelty Hearts 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
Under 20 Development League Conference A
idle Heriot-Watt University
Under 20 Development League Conference B
idle Lothian Thistle HV
idle Spartans
idle University of Stirling
idle Haddington Athletic
idle Edinburgh City
Friday 1st February 2019
KO Venue
Under 20 Development Knockout Cup, First Round
1-Feb-19 Dunipace v Musselburgh Athletic 8pm Westfield Park, Denny
1-Feb-19 Spartans v Edinburgh United 8pm Ainslie Park
1-Feb-19 Camelon v Tranent 8pm Little Kerse Grangemouth
1-Feb-19 BSC Glasgow v Gala Fairydean Rovers 8pm Springburn Park
1-Feb-19 Haddington Athletic v Heriot-Watt University 8pm Whittinghame Drive
1-Feb-19 Cumbernauld Colts v Whitehill Welfare 7.45pm Broadwood Stadium
1-Feb-19 Inverkeithing Hillfield Sw. v University of Stirling 8pm Fleets Ground Rosyth
1-Feb-19 Hill of Beath Hawthorn v Tynecastle 8pm Beath High School 3G
1-Feb-19 Mid Annandale v Edinburgh City 8pm New King Edward Park Lockerbie
1-Feb-19 Kelty Hearts v Dalkeith Thistle 8pm New Central Park
1-Feb-19 Newtongrange Star v Preston Athletic 8pm New Victoria park
Under 20 Development League Conference A
idle Bonnyton Thistle
idle Edinburgh University
Under 20 Development League Conference B
idle Edusport Academy
idle Lothian Thistle HV
Friday 8th February 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
8-Feb-19 Whitehill Welfare v Cumbernauld Colts 7.45pm Lasswade High School 3G
8-Feb-19 Camelon v Dunipace 8pm Little Kerse Grangemouth
8-Feb-19 Bonnyton Thistle v Edinburgh University 8pm Harriet Road Kilmarnock
8-Feb-19 Tynecastle v Gala Fairydean Rovers 8pm Saughton 3G
8-Feb-19 Hill of Beath Hawthorn v Kelty Hearts 8pm Beath High School 3G
8-Feb-19 Heriot-Watt University v Newtongrange Star 8pm Oriam HWU University
Under 20 Development League Conference B
8-Feb-19 Tranent v Dalkeith Thistle 8pm Forrester Park 3G
8-Feb-19 BSC Glasgow v Edinburgh City 8pm Springburn Park
8-Feb-19 Musselburgh Athletic v Edusport Academy 8pm Pinkie Playing Fields
8-Feb-19 Lothian Thistle HV v Haddington Athletic 7.45pm Meggetland
8-Feb-19 Spartans v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Ainslie Park
8-Feb-19 University of Stirling v Mid Annandale 7.45pm Gannochy Sports Centre
IDLE Preston Athletic
IDLE Edinburgh United
Friday 15th February 2018
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
15-Feb-18 Preston Athletic v Heriot-Watt University 8pm Pennypitt
15-Feb-18 Newtongrange Star v Hill of Beath Hawthorn 8pm New Victoria park
15-Feb-18 Kelty Hearts v Tynecastle 8pm New Central Park
15-Feb-18 Gala Fairydean Rovers v Bonnyton Thistle 8.15pm Netherdale Galashiels
15-Feb-18 Edinburgh University v Camelon 7.45pm East Peffermill
15-Feb-18 Dunipace v Cumbernauld Colts 8pm Westfield Park, Denny
Under 20 Development League Conference B
15-Feb-18 University of Stirling v Tranent 7.45pm Gannochy Sports Centre
15-Feb-18 Mid Annandale v Spartans 8pm New King Edward Park Lockerbie
15-Feb-18 Inverkeithing Hillfield Sw. v Lothian Thistle HV 8pm Fleets Ground Rosyth
15-Feb-18 Haddington Athletic v Musselburgh Athletic 8pm Whittinghame Drive
15-Feb-18 Edinburgh United v BSC Glasgow 7.45pm Meggetland
15-Feb-18 Edinburgh City v Dalkeith Thistle 8pm Ainslie Park
IDLE Whitehill Welfare
IDLE Edusport Academy
Friday 22nd February 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
22-Feb-19 Whitehill Welfare v Dunipace 7.45pm Lasswade High School 3G
22-Feb-19 Cumbernauld Colts v Edinburgh University 7.45pm Broadwood Stadium
22-Feb-19 Camelon v Gala Fairydean Rovers 8pm Little Kerse Grangemouth
22-Feb-19 Bonnyton Thistle v Kelty Hearts 8pm Harriet Road Kilmarnock
22-Feb-19 Tynecastle v Newtongrange Star 8pm Saughton 3G
22-Feb-19 Hill of Beath Hawthorn v Preston Athletic 8pm Beath High School 3G
Under 20 Development League Conference B
22-Feb-19 Tranent v Edinburgh City 8pm Forrester Park 3G
22-Feb-19 Dalkeith Thistle v Edinburgh United 8pm Kings Park Dalkeith
22-Feb-19 BSC Glasgow v Edusport Academy 8pm Springburn Park
22-Feb-19 Musselburgh Athletic v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Pinkie Playing Fields
22-Feb-19 Lothian Thistle HV v Mid Annandale 7.45pm Meggetland
22-Feb-19 Spartans v University of Stirling 8.15pm Ainslie Park Community pitch 3G
IDLE Heriot-Watt University
IDLE Haddington Athletic
Friday 1st March 2019
KO Venue
Under 20 Development Challenge Cup, Second Round
1-Mar-19 Dunipace/Edinburgh Univ v Edinburgh Utd/Whitehill
1-Mar-19 Edinburgh City v Musselburgh/Inverkeithing 8.15pm Ainslie Park
1-Mar-19 Dalkeith/Mid Annandale v Gala/Cumbernauld
1-Mar-19 University of Stirling v Preston/Bonnyton 7.45pm Gannochy Sports Centre
1-Mar-19 Edusport/Kelty v Haddington Athletc
1-Mar-19 Spartans v Camelon/Tynecastle 8pm Ainslie Park
1-Mar-19 Hill of Beath/Newtongrange v Lothian Thistle HV
1-Mar-19 Heriot-Watt University v BSC Glasgow/Tranent 8pm Oriam HWU University
Friday 8th March 2019
KO Venue
Under 20 Development Knockout Cup, Second Round
8-Mar-19 Newtongrange/Preston v Mid Annandale/Edin City
8-Mar-19 Edinburgh University v Edusport Academy 7.45pm East Peffermill
8-Mar-19 Kelty/Dalkeith v Hill of Beath/Tynecastle
8-Mar-19 Camelon/Tranent v Bonnyton Thistle
8-Mar-19 Cumbernauld/Whitehill v Lothian Thistle HV
8-Mar-19 Inverkeithing/Uni of Stirling v Haddington/Heriot-Watt Uni
8-Mar-19 Dunipace/Musselburgh v BSC Glasgow/Gala
IDLE Spartans/Edinburgh Utd
Spartans or Edinburgh Utd recive a bye into 1/4 final
Friday 15th March 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
15-Mar-19 Heriot-Watt University v Whitehill Welfare 8pm Oriam HWU University
15-Mar-19 Preston Athletic v Tynecastle 8pm Pennypitt
15-Mar-19 Newtongrange Star v Bonnyton Thistle 8pm New Victoria park
15-Mar-19 Kelty Hearts v Camelon 8pm New Central Park
15-Mar-19 Gala Fairydean Rovers v Cumbernauld Colts 8.15pm Netherdale Galashiels
15-Mar-19 Edinburgh University v Dunipace 7.45pm East Peffermill
Under 20 Development League Conference B
15-Mar-19 Spartans v Tranent 8pm Ainslie Park
15-Mar-19 University of Stirling v Lothian Thistle HV 7.45pm Gannochy Sports Centre
15-Mar-19 Mid Annandale v Musselburgh Athletic 8pm New King Edward Park Lockerbie
15-Mar-19 Haddington Athletic v BSC Glasgow 8pm Whittinghame Drive
15-Mar-19 Edusport Academy v Dalkeith Thistle 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
15-Mar-19 Edinburgh United v Edinburgh City 7.45pm Meggetland
IDLE Hill of Beath Hawthorn
IDLE Inverkeithing Hillfield Sw.
Friday 22nd March 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
22-Mar-19 Whitehill Welfare v Edinburgh University 7.45pm Lasswade High School 3G
22-Mar-19 Dunipace v Gala Fairydean Rovers 8pm Westfield Park, Denny
22-Mar-19 Cumbernauld Colts v Kelty Hearts 7.45pm Broadwood Stadium
22-Mar-19 Camelon v Newtongrange Star 8pm Little Kerse Grangemouth
22-Mar-19 Bonnyton Thistle v Preston Athletic 8pm Harriet Road Kilmarnock
22-Mar-19 Hill of Beath Hawthorn v Heriot-Watt University 8pm Keirs Park
Under 20 Development League Conference B
22-Mar-19 Tranent v Edinburgh United 8pm Forrester Park 3G
22-Mar-19 Edinburgh City v Edusport Academy 8pm Ainslie Park
22-Mar-19 Dalkeith Thistle v Haddington Athletic 8pm Kings Park Dalkeith
22-Mar-19 BSC Glasgow v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Springburn Park
22-Mar-19 Musselburgh Athletic v University of Stirling 8pm Pinkie Playing Fields
22-Mar-19 Lothian Thistle HV v Spartans 7.45pm Meggetland
IDLE Tynecastle
IDLE Mid Annandale
Friday 29th March 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
29-Mar-19 Hill of Beath Hawthorn v Whitehill Welfare 8pm Keirs Park
29-Mar-19 Heriot-Watt University v Tynecastle 8pm Oriam HWU University
29-Mar-19 Preston Athletic v Camelon 8pm Pennypitt
29-Mar-19 Newtongrange Star v Cumbernauld Colts 8pm New Victoria park
29-Mar-19 Kelty Hearts v Dunipace 8pm New Central Park
29-Mar-19 Gala Fairydean Rovers v Edinburgh University 8.15pm Netherdale Galashiels
Under 20 Development League Conference B
29-Mar-19 Lothian Thistle HV v Tranent 7.45pm Meggetland
29-Mar-19 Spartans v Musselburgh Athletic 8pm Ainslie Park
29-Mar-19 Mid Annandale v BSC Glasgow 8pm New King Edward Park Lockerbie
29-Mar-19 Inverkeithing Hillfield Sw. v Dalkeith Thistle 8pm Fleets Ground Rosyth
29-Mar-19 Haddington Athletic v Edinburgh City 8pm Whittinghame Drive
29-Mar-19 Edusport Academy v Edinburgh United 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
IDLE Bonnyton Thistle
IDLE University of Stirling
Friday 5th April 2019
KO Venue
Under 20 Development Challenge Cup, Third Round
Friday 12th April 2019
KO Venue
Under 20 Development Knockout Cup, Third Round
Easter Weekend
Friday 26th April 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
26-Apr-19 Whitehill Welfare v Gala Fairydean Rovers 7.45pm Lasswade High School 3G
26-Apr-19 Edinburgh University v Kelty Hearts 7.45pm East Peffermill
26-Apr-19 Dunipace v Newtongrange Star 8pm Westfield Park, Denny
26-Apr-19 Cumbernauld Colts v Preston Athletic 7.45pm Broadwood Stadium
26-Apr-19 Bonnyton Thistle v Heriot-Watt University 8pm Harriet Road Kilmarnock
26-Apr-19 Tynecastle v Hill of Beath Hawthorn 8pm Saughton 3G
Under 20 Development League Conference B
26-Apr-19 Tranent v Edusport Academy 8pm Forrester Park 3G
26-Apr-19 Edinburgh United v Haddington Athletic 7.45pm Meggetland
26-Apr-19 Edinburgh City v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Ainslie Park
26-Apr-19 Dalkeith Thistle v Mid Annandale 8pm Kings Park Dalkeith
26-Apr-19 BSC Glasgow v University of Stirling 8pm Springburn Park
26-Apr-19 Musselburgh Athletic v Lothian Thistle HV 8pm Pinkie Playing Fields
IDLE Camelon
IDLE Spartans
Monday/Tuesday 29th/30th April 2019
KO Venue
Under 20 Development Challenge Cup, Semi-Finals
Friday 3rd May 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
3-May-19 Tynecastle v Whitehill Welfare 8pm Saughton 3G
3-May-19 Hill of Beath Hawthorn v Bonnyton Thistle 8pm Keirs Park
3-May-19 Heriot-Watt University v Camelon 8pm Oriam HWU University
3-May-19 Preston Athletic v Dunipace 8pm Pennypitt
3-May-19 Newtongrange Star v Edinburgh University 8pm New Victoria park
3-May-19 Kelty Hearts v Gala Fairydean Rovers 8pm New Central Park
Under 20 Development League Conference B
3-May-19 Musselburgh Athletic v Tranent 8pm Pinkie Playing Fields
3-May-19 Spartans v BSC Glasgow 8pm Ainslie Park
3-May-19 University of Stirling v Dalkeith Thistle 7.45pm Gannochy Sports Centre
3-May-19 Mid Annandale v Edinburgh City 8pm New King Edward Park Lockerbie
3-May-19 Inverkeithing Hillfield Sw. v Edinburgh United 8pm Fleets Ground Rosyth
3-May-19 Haddington Athletic v Edusport Academy 8pm Whittinghame Drive
IDLE Cumbernauld Colts
IDLE Lothian Thistle HV
Monday/Tuesday 6th/7th May 2019
KO Venue
Under 20 Development Knockout Cup, Semi-Finals
Friday 10th May 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
10-May-19 Whitehill Welfare v Kelty Hearts 7.45pm Lasswade High School 3G
10-May-19 Gala Fairydean Rovers v Newtongrange Star 8.15pm Netherdale Galashiels
10-May-19 Edinburgh University v Preston Athletic 7.45pm East Peffermill
10-May-19 Cumbernauld Colts v Heriot-Watt University 7.45pm Broadwood Stadium
10-May-19 Camelon v Hill of Beath Hawthorn 8pm Little Kerse Grangemouth
10-May-19 Bonnyton Thistle v Tynecastle 8pm Harriet Road Kilmarnock
Under 20 Development League Conference B
10-May-19 Tranent v Haddington Athletic 8pm Forrester Park 3G
10-May-19 Edusport Academy v Inverkeithing Hillfield Sw. 8pm Bothwellhaugh Strathclyde Park
10-May-19 Edinburgh United v Mid Annandale 7.45pm Meggetland
10-May-19 Edinburgh City v University of Stirling 8pm Ainslie Park
10-May-19 Dalkeith Thistle v Spartans 8pm Kings Park Dalkeith
10-May-19 BSC Glasgow v Lothian Thistle HV 8pm Springburn Park
IDLE Dunipace
IDLE Musselburgh Athletic
Friday 17th May 2019
KO Venue
Under 20 Development League Conference A
17-May-19 Whitehill Welfare v Bonnyton Thistle 7.45pm Lasswade High School 3G
17-May-19 Tynecastle v Camelon 8pm Saughton 3G
17-May-19 Hill of Beath Hawthorn v Cumbernauld Colts 8pm Keirs Park
17-May-19 Heriot-Watt University v Dunipace 8pm Oriam HWU University
17-May-19 Preston Athletic v Gala Fairydean Rovers 8pm Pennypitt
17-May-19 Newtongrange Star v Kelty Hearts 8pm New Victoria park
Under 20 Development League Conference B
17-May-19 Musselburgh Athletic v BSC Glasgow 8pm Pinkie Playing Fields
17-May-19 Lothian Thistle HV v Dalkeith Thistle 7.45pm Meggetland
17-May-19 Spartans v Edinburgh City 8pm Ainslie Park
17-May-19 University of Stirling v Edinburgh United 7.45pm Gannochy Sports Centre
17-May-19 Mid Annandale v Edusport Academy 8pm New King Edward Park Lockerbie
17-May-19 Inverkeithing Hillfield Sw. v Haddington Athletic 8pm Fleets Ground Rosyth
IDLE Edinburgh University
IDLE Tranent
Friday 24th May 2019
KO Venue
Under 20 Development Challenge Cup, FINAL
Monday/Tuesday 27th/28th May 2019
KO Venue
Under 20 Development League, Championship Match
Friday 31st May 2019
KO Venue
Under 20 Development Knockout Cup, FINAL
Dates to be confirmed
Under 20 Development League Cup, First Round
Winner of QL Section A 1 Runner-up of QL Section D
Winner of QL Section B 2 Runner-up of QL Section C
Winner of QL Section C 3 Runner-up of QL Section B
Winner of QL Section D 4 Runner-up of QL Section A
Under 20 Development League Cup, Semi-Finals
Winner of Tie 1 v Winner of Tie 2
Winner of Tie 3 v Winner of Tie 4
Under 20 Development League Cup, FINAL
All fixtures subject to change as weather, cup competitions and other circumstances dictate